BXA-12576
JKL Components Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-12576 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-12576 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BXA-12576 |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corporation |
| Description | INVERTER 800V FOR CCFL LAMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 12V |
|---|---|
| Type: | CCFL and UV Lamps |
| Size / Dimension: | 2.20" L x 0.26" W x 0.24" H (56mm x 6.5mm x 6mm) |
| Series: | - |
| Output: | 800V |
| Other Names: | 289-1050 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | CCFL and UV Lamps Inverter 12V Input 800V Output 2.20" L x 0.26" W x 0.24" H (56mm x 6.5mm x 6mm) Chassis Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BXA-12576, use the request quote form to request BXA-12576 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BXA-12576.The price and lead time for BXA-12576 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BXA-12576.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

