BULK128D-B
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BULK128D-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BULK128D-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BULK128D-B |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | STMICROELECTRONICS BULK128D-B Bipolar (BJT) Single Transistor, NPN, 400 V, 55 W, 4 A, 10 hFE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.372 | $0.336 | $0.303 | $0.296 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 4A |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | SOT-82-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 400V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | - |
| Power - Max: | 55W |
| Polarization: | SOT-82 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | BULK128D-B |
| Frequency - Transition: | 8 @ 2A, 5V |
| Expanded Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 400V 4A 55W Through Hole SOT-82-3 |
| Description: | TRANS NPN 400V 4A SOT-82 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 250µA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1.5V @ 500mA, 2.5A |
| Current - Collector (Ic) (Max): | NPN |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BULK128D-B, use the request quote form to request BULK128D-B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BULK128D-B.The price and lead time for BULK128D-B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BULK128D-B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
