BU-P5697-120
Mueller Electric Co.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU-P5697-120 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU-P5697-120 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU-P5697-120 |
|---|---|
| Manufacturer | Mueller Electric Co. |
| Description | CBL ASSY BNC PLUG RG58C 10' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $14.10 | |||||
Specifications
Data sheet
| Style: | BNC to BNC |
|---|---|
| Series: | - |
| Other Names: | 314-1259 BU-P5697-120-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 120.0" (3.0m) 10.0' |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Gender: | Male to Male |
| Features: | Shielded |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial BNC to BNC Male to Male RG-58C 120.0" (3.0m) 10.0' |
| Color: | Black |
| California Prop 65: | Warning Information WARNING: This product can expose you to chemicals including Chemicals which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65warnings.ca.gov. |
| Cable Type: | RG-58C |
| 2nd Connector: | BNC Male Plug |
| 1st Connector: | BNC Male Plug |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU-P5697-120, use the request quote form to request BU-P5697-120 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU-P5697-120.The price and lead time for BU-P5697-120 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU-P5697-120.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
