BU-4062-M-39-2
Mueller Electric Co.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU-4062-M-39-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BU-4062-M-39-2
Manufacturer Mueller Electric Co.
Description TEST LEAD BANANA TO PROBE 39"
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18 AWG
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Type:Patch Cord
Stacking Method:Non Stackable
Series:BU
Ratings:IEC 1010
Other Names:Q1157678O
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Insulation:Silicone
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:39.0" (990.60mm) Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle To Test Probe Patch Cord 1000V (1kV)
Current Rating:20A
Contents:1 Lead, Red
Configuration:Banana to Test Probe
Cable Length:39.0" (990.60mm)