BSO4804HUMA2
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSO4804HUMA2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSO4804HUMA2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSO4804HUMA2 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MOSFET 2 N-CH 30V 8A DSO8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2V @ 30µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | PG-DSO-8 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 20 mOhm @ 8A, 10V |
| Power - Max: | 2W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | SP000932732 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 870pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 17nC @ 5V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 30V 8A (Ta) 2W Surface Mount PG-DSO-8 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 8A (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSO4804HUMA2, use the request quote form to request BSO4804HUMA2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSO4804HUMA2.The price and lead time for BSO4804HUMA2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSO4804HUMA2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
