BSM15GD120DN2E3224BOSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSM15GD120DN2E3224BOSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BSM15GD120DN2E3224BOSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description IGBT 2 LOW POWER ECONO2-1
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:3V @ 15V, 15A
Supplier Device Package:Module
Series:-
Power - Max:145W
Package / Case:Module
Other Names:BSM15GD120DN2E3224
SP000100360
Operating Temperature:150°C (TJ)
NTC Thermistor:No
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Input Capacitance (Cies) @ Vce:1nF @ 25V
Input:Standard
IGBT Type:-
Detailed Description:IGBT Module Full Bridge 1200V 25A 145W Chassis Mount Module
Current - Collector Cutoff (Max):500µA
Current - Collector (Ic) (Max):25A