BSC084P03NS3EGATMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
BSC084P03NS3EGATMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSC084P03NS3EGATMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BSC084P03NS3EGATMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET P-CH 30V 14.9A TDSON-8
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:3V @ 110µA
Vgs (Max):±25V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:PG-TDSON-8
Series:OptiMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:8.4 mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max):2.5W (Ta), 69W (Tc)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-PowerTDFN
Other Names:BSC084P03NS3E G
BSC084P03NS3E G-ND
BSC084P03NS3E GTR-ND
BSC084P03NS3EGATMA1TR
SP000473012
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:4240pF @ 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:57.7nC @ 10V
FET Type:P-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):6V, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss):30V
Detailed Description:P-Channel 30V 14.9A (Ta), 78.6A (Tc) 2.5W (Ta), 69W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:14.9A (Ta), 78.6A (Tc)