BQ24401PW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BQ24401PW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BQ24401PW
Manufacturer N/A
Description IC CHARGE MGMT NICD/NIMH 8-TSSOP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 115 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs150 pcs600 pcs1050 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Max):6V
Supplier Device Package:8-TSSOP
Series:-
Programmable Features:Timer
Packaging:Tube
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Other Names:296-12625-5
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (TA)