BN074I0333J--
Buy BN074I0333J-- with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BN074I0333J--
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.398" L x 0.205" W (10.10mm x 5.20mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.033µF