BLN1608LL01R2400A
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLN1608LL01R2400A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BLN1608LL01R2400A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BLN1608LL01R2400A |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | BALUN 2.4GHZ-2.5GHZ 50/100 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.38 | $0.373 | $0.25 | $0.222 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $0.204 | $0.183 | $0.179 | $0.129 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | 1608 |
|---|---|
| Return Loss (Min): | 10dB |
| Phase Difference: | 180° ±10° |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Other Names: | 311-1556-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss (Max): | 1.4dB |
| Impedance - Unbalanced/Balanced: | 50 / 100 Ohm |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Detailed Description: | RF Balun 2.4GHz ~ 2.5GHz 50 / 100 Ohm 0603 (1608 Metric) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BLN1608LL01R2400A, use the request quote form to request BLN1608LL01R2400A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BLN1608LL01R2400A.The price and lead time for BLN1608LL01R2400A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BLN1608LL01R2400A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

