BLM9D2527-20ABZ
Ampleon
BLM9D2527-20ABZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLM9D2527-20ABZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM9D2527-20ABZ
Manufacturer Ampleon
Description RF MOSFET LDMOS SOT1462-1
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 465 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:28V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:20-PQFN (8x8)
Series:-
Power - Output:20W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:20-QFN Exposed Pad
Other Names:1603-1101-1
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status:Lead free
Gain:-
Frequency:2.5GHz ~ 2.7GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 2.5GHz ~ 2.7GHz 20W 20-PQFN (8x8)