BLM18BD470BH1D
Buy BLM18BD470BH1D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLM18BD470BH1D
Manufacturer Murata Electronics
Description FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1 LN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:EMIFIL®, BLM18
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:490-14050-6
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Impedance @ Frequency:47 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):300 mOhm
Current Rating (Max):500mA