BLF8G27LS-100GVJ
Ampleon
BLF8G27LS-100GVJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLF8G27LS-100GVJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLF8G27LS-100GVJ
Manufacturer Ampleon
Description RF FET LDMOS 65V 17DB SOT1244C
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage - Test:28V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:CDFM6
Series:-
Power - Output:25W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SOT-1244C
Other Names:568-12788-1
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Gain:17dB
Frequency:2.5GHz ~ 2.7GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 28V 900mA 2.5GHz ~ 2.7GHz 17dB 25W CDFM6
Current Rating:-
Current - Test:900mA