BLC9G20LS-470AVTZ
Ampleon
BLC9G20LS-470AVTZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLC9G20LS-470AVTZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLC9G20LS-470AVTZ
Manufacturer Ampleon
Description RF FET LDMOS 65V 15.7DB SOT12583
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 21 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs20 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Test:28V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS (Dual), Common Source
Supplier Device Package:DFM6
Series:-
Power - Output:470W
Packaging:Tray
Package / Case:SOT-1258-3
Other Names:1603-1059
BLC9G20LS-470AVTZ-ND
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Gain:15.7dB
Frequency:1.81GHz ~ 1.88GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 28V 400mA 1.81GHz ~ 1.88GHz 15.7dB 470W DFM6
Current Rating:-
Current - Test:400mA