BLC9G20LS-150PVZ
Ampleon
BLC9G20LS-150PVZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BLC9G20LS-150PVZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BLC9G20LS-150PVZ
Manufacturer Ampleon
Description RF FET LDMOS 65V SOT12753
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 60 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs20 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Test:28V
Voltage - Rated:65V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:SOT1275-3
Series:-
Power - Output:150W
Packaging:Tray
Package / Case:SOT1275-3
Other Names:1603-1090
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Gain:-
Frequency:-
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 28V 150W SOT1275-3