BFR360FH6765XTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
BFR360FH6765XTSA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFR360FH6765XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFR360FH6765XTSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description TRANS RF NPN 6V 35MA TSFP-3
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):9V
Transistor Type:NPN
Supplier Device Package:PG-TSFP-3
Series:-
Power - Max:210mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOT-723
Other Names:BFR 360F H6765
BFR 360F H6765-ND
BFR360FH6765XTSA1TR
SP000750442
Operating Temperature:150°C (TJ)
Noise Figure (dB Typ @ f):1dB @ 1.8GHz
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gain:15.5dB
Frequency - Transition:14GHz
Detailed Description:RF Transistor NPN 9V 35mA 14GHz 210mW Surface Mount PG-TSFP-3
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:90 @ 15mA, 3V
Current - Collector (Ic) (Max):35mA