BFR360FH6327XTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
BFR360FH6327XTSA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFR360FH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFR360FH6327XTSA1
Manufacturer Infineon
Description RF Small Signal Bipolar Transistor, 0.035A I(C), 1-Element, S Band, Silicon, NPN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 61746 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):35mA
Voltage - Breakdown:PG-TSFP-3
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:9V
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Resistor - Base (R1) (Ohms):14GHz
Power - Max:210mW
Polarization:SOT-723
Other Names:BFR 360F H6327