BFC246758333
Electro-Films (EFI) / Vishay
BFC246758333
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC246758333 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC246758333
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.232" W (12.50mm x 5.90mm)
Series:MKT467
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222246758333
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.626" (15.90mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 250V 630V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.033µF