BFC238622395
Buy BFC238622395 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238622395
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 3.9UF 10% 630VDC SCREW
(In US Dollars)
30 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:220V
Tolerance:±10%
Termination:Screw Terminals
Size / Dimension:1.732" L x 1.181" W (44.00mm x 30.00mm)
Series:MMKP386
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:Rectangular Box
Other Names:222238622395
Operating Temperature:-50°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.894" (22.70mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.811" (46.00mm)
Features:Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance):6 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:3.9µF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box
Capacitance:3.9µF