BFC238321304
Buy BFC238321304 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238321304
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.3UF 5% 630VDC RADIAL
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:220V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Series:MMKP383
Package / Case:Radial
Other Names:222238321304
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.768" (19.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.3µF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.3µF