BFC238314135
Buy BFC238314135 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238314135
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 1.3UF 5% 400VDC RADIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Package / Case:Radial
Other Names:222238314135
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.102" (28.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1.3µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1.3µF