BFC238313823
Buy BFC238313823 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238313823
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC RAD
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Series:MMKP383
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:222238313823
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.082µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.082µF