BFC238312124
Electro-Films (EFI) / Vishay
BFC238312124
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC238312124 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC238312124
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC RADIAL
(In US Dollars)
650 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Series:MMKP383
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:2222 383 12124
2222 383 12124-ND
BFC2 383 12124
BFC2 383 12124
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.12µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.12µF