BFC236817334
Buy BFC236817334 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC236817334
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.169" W (12.50mm x 4.30mm)
Series:MKT368
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222236817334
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.516" (13.10mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.33µF