BFC233843224
Buy BFC233843224 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233843224
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.22UF 10% 800VDC RAD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:800V
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Series:MKP338 4
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233843224
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 300V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.22µF