BFC233841106
Buy BFC233841106 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233841106
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 10UF 20% 800VDC RADIAL
(In US Dollars)
65 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:800V
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:2.402" L x 0.846" W (61.00mm x 21.50mm)
Series:MKP338 4
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233841106
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max):1.516" (38.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:10µF Film Capacitor 300V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:10µF