BFC233626155
Buy BFC233626155 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233626155
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 1.5UF 20% 630VDC RADIAL
(In US Dollars)
125 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Series:MKP336 2
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233626155
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.906" (23.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1.5µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1.5µF