BFC233626224
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC233626224 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233626224
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.22UF 20% 630VDC RAD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Series:MKP336 2
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233626224
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.22µF