BD7F100HFN-EVK-001
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD7F100HFN-EVK-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD7F100HFN-EVK-001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD7F100HFN-EVK-001 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | EVAL BOARD FOR BD7F100HFN IC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $127.84 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 24V |
| Utilized IC / Part: | BD7F100 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up or Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 400kHz |
| Detailed Description: | BD7F100 - DC/DC, Step Up or Down 1, Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 800mA |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD7F100HFN-EVK-001, use the request quote form to request BD7F100HFN-EVK-001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD7F100HFN-EVK-001.The price and lead time for BD7F100HFN-EVK-001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD7F100HFN-EVK-001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
