BD7F100EFJ-LBE2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD7F100EFJ-LBE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD7F100EFJ-LBE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD7F100EFJ-LBE2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC REG FLYBACK ADJ 1A 8HTSOP-J |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.48 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.78V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | 50V (Switch) |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 40V |
| Topology: | Flyback |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Supplier Device Package: | 8-HTSOP-J |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | Adjustable |
| Output Configuration: | Positive, Isolation Capable |
| Other Names: | BD7F100EFJ-LBE2TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Up/Step-Down |
| Frequency - Switching: | 400kHz |
| Detailed Description: | Flyback Switching Regulator IC Positive, Isolation Capable Adjustable 0.78V 1 Output 1A (Switch) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Current - Output: | 1A (Switch) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD7F100EFJ-LBE2, use the request quote form to request BD7F100EFJ-LBE2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD7F100EFJ-LBE2.The price and lead time for BD7F100EFJ-LBE2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD7F100EFJ-LBE2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
