BD733L2FP-EVK-301
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD733L2FP-EVK-301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD733L2FP-EVK-301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD733L2FP-EVK-301 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | LDO_EVK_BD7XXL2X BD733L2FP-C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.68 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.37 V ~ 45 V |
| Utilized IC / Part: | BD733L2FP |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Type: | Positive Fixed |
| Other Names: | BD733L2FP-C-EVK |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | BD733L2FP 1 - Single Channels per IC Positive Fixed Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Current - Output: | 200mA |
| Channels per IC: | 1 - Single |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD733L2FP-EVK-301, use the request quote form to request BD733L2FP-EVK-301 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD733L2FP-EVK-301.The price and lead time for BD733L2FP-EVK-301 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD733L2FP-EVK-301.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

