BD7411G-TR
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD7411G-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD7411G-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD7411G-TR |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Hall Effect Sensor 1mA Omnipolar 5V Automotive 5-Pin SSOP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.986 | $0.89 | $0.803 | $0.785 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Condition: | 25°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | 5-SSOP |
| Series: | - |
| Sensing Range: | ±5.6mT Trip, ±1.5mT Release |
| Polarization: | Either |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Push-Pull |
| Other Names: | BD7411G-CT BD7411G-CT-ND BD7411GCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Digital Switch Omnipolar Switch Push-Pull Hall Effect 5-SSOP |
| Current - Supply (Max): | 4mA |
| Current - Output (Max): | 1mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD7411G-TR, use the request quote form to request BD7411G-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD7411G-TR.The price and lead time for BD7411G-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD7411G-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

