BD71815AGW-EVK-101
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD71815AGW-EVK-101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD71815AGW-EVK-101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD71815AGW-EVK-101 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | EVAL BOARD FOR BD71815A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | - |
|---|---|
| Voltage - Input: | 3.5 V ~ 28 V |
| Utilized IC / Part: | BD71815A |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 13, Non-Isolated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down with LDO |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | - |
| Detailed Description: | BD71815A - DC/DC, Step Down with LDO 13, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD71815AGW-EVK-101, use the request quote form to request BD71815AGW-EVK-101 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD71815AGW-EVK-101.The price and lead time for BD71815AGW-EVK-101 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD71815AGW-EVK-101.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
