BD71815AGW-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD71815AGW-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD71815AGW-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD71815AGW-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC REG 13OUT BUCK/LDO 55UCSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.24 | |||||
Specifications
Data sheet
| w/Supervisor: | No |
|---|---|
| w/Sequencer: | Yes |
| w/LED Driver: | Yes |
| Voltage/Current - Output 3: | Programmable, 500mA |
| Voltage/Current - Output 2: | Programmable, 800mA |
| Voltage/Current - Output 1: | Programmable, 1A |
| Voltage - Supply: | 2.9 V ~ 5.5 V |
| Topology: | Step-Down (Buck) Synchronous (5), Linear (LDO) (8) |
| Supplier Device Package: | UCSP55M4C |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 55-UFBGA, WLCSP |
| Other Names: | BD71815AGW-E2-ND BD71815AGW-E2TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 13 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 6MHz |
| Detailed Description: | Linear And Switching Voltage Regulator IC 13 Output Step-Down (Buck) Synchronous (5), Linear (LDO) (8) 6MHz UCSP55M4C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD71815AGW-E2, use the request quote form to request BD71815AGW-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD71815AGW-E2.The price and lead time for BD71815AGW-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD71815AGW-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
