BD6373GW-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD6373GW-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD6373GW-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD6373GW-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Stepping Motor Driver 34-Pin UCSP75M2 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.096 | $2.795 | $2.521 | $2.466 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Technology: | DMOS |
| Supplier Device Package: | 32-UCSP75M2 (2.5x2.5) |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 34-VFBGA, CSPBGA |
| Output Configuration: | Half Bridge (12) |
| Other Names: | BD6373GWE2 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver DMOS Parallel 32-UCSP75M2 (2.5x2.5) |
| Current - Output: | 500mA |
| Base Part Number: | BD6373 |
| Applications: | Camera |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD6373GW-E2, use the request quote form to request BD6373GW-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD6373GW-E2.The price and lead time for BD6373GW-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD6373GW-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
