BD6376GUL-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD6376GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD6376GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD6376GUL-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | 1-CH H-Bridge Motor Driver 2.5V to 3.6V 9-Pin VCSP50L1 Emboss T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.141 | $1.03 | $0.929 | $0.909 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 2 V ~ 9 V |
| Technology: | DMOS |
| Supplier Device Package: | 9-VCSP50L1 (1.6x1.6) |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 9-UFBGA, CSPBGA |
| Output Configuration: | Half Bridge (2) |
| Other Names: | BD6376GUL-E2TR |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver DMOS Parallel 9-VCSP50L1 (1.6x1.6) |
| Current - Output: | 1A |
| Applications: | Camera |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD6376GUL-E2, use the request quote form to request BD6376GUL-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD6376GUL-E2.The price and lead time for BD6376GUL-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD6376GUL-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
