BD62012AFS-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD62012AFS-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD62012AFS-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD62012AFS-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | 3-PHASE BRUSHLESS FAN MOTOR CONT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.63 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Technology: | - |
| Supplier Device Package: | 24-SSOPA |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-SOP (0.213", 5.40mm Width) |
| Output Configuration: | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Other Names: | BD62012AFS-E2TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 110°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushless DC (BLDC) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Controller - Commutation, Direction Management |
| Detailed Description: | Motor Driver Parallel 24-SSOPA |
| Current - Output: | - |
| Applications: | Fan Controller |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD62012AFS-E2, use the request quote form to request BD62012AFS-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD62012AFS-E2.The price and lead time for BD62012AFS-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD62012AFS-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
