BD6164GUT-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD6164GUT-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD6164GUT-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD6164GUT-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | LED Driver 1Segment 3.3V 6-Pin VCSP60N1 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.998 | $0.901 | $0.813 | $0.795 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 2.7V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 4.5V |
| Voltage - Output: | 4.7V |
| Type: | DC DC Regulator |
| Topology: | Step-Up (Boost) |
| Supplier Device Package: | 6-VCSP60N1 (1.1x1.5) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-WFBGA, CSPBGA |
| Other Names: | BD6164GUT-E2TR |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | 4MHz |
| Dimming: | I²C |
| Detailed Description: | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) I²C Dimming 320mA (Flash) 6-VCSP60N1 (1.1x1.5) |
| Current - Output / Channel: | 320mA (Flash) |
| Applications: | Camera Flash |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD6164GUT-E2, use the request quote form to request BD6164GUT-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD6164GUT-E2.The price and lead time for BD6164GUT-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD6164GUT-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
