BD6083GUL-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD6083GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD6083GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD6083GUL-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC LED DRVR RGLTR DIM 36VCSP50L3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.856 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 2.7V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output: | - |
| Type: | DC DC Regulator |
| Topology: | Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Supplier Device Package: | VCSP50L3 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 35-UFBGA, CSP |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 6 + 4LDOs |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | 1MHz |
| Dimming: | I²C |
| Detailed Description: | LED Driver IC 6 + 4LDOs Output DC DC Regulator Switched Capacitor (Charge Pump) I²C Dimming 25.6mA VCSP50L3 |
| Current - Output / Channel: | 25.6mA |
| Base Part Number: | BD608* |
| Applications: | Backlight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD6083GUL-E2, use the request quote form to request BD6083GUL-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD6083GUL-E2.The price and lead time for BD6083GUL-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD6083GUL-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

