BD35
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD35 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD35 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD35 |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | DISP OPTION CARD DEPND LED PNLMT |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $148.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | Option Card Dependent |
|---|---|
| Type: | Display |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Series: | UDM35 |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Output Type: | Option Cards Available |
| Other Names: | 1864-1134 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
| Number Of Characters Per Row: | 3.5 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Measuring Range: | Option Card Dependent |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Features: | Option Cards Available |
| Display Type: | LED - Red Characters |
| Display Characters - Height: | 0.560" (14.20mm) |
| Detailed Description: | Display LED - Red Characters Display Panel Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD35, use the request quote form to request BD35 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD35.The price and lead time for BD35 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD35.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
