BD3490FV-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD3490FV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD3490FV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD3490FV-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Audio Processor Bass/Treble 0MHz to 0.4MHz 28-Pin SSOP-B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.075 | $1.873 | $1.689 | $1.652 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 9.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 28-SSOPB |
| Specifications: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 28-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Other Names: | BD3490FV-E2DKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C |
| Function: | Audio Tone Processor |
| Detailed Description: | Audio Audio Tone Processor 2 Channel 28-SSOPB |
| Base Part Number: | BD3490 |
| Applications: | Consumer Audio |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD3490FV-E2, use the request quote form to request BD3490FV-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD3490FV-E2.The price and lead time for BD3490FV-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD3490FV-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

