BD27400GUL-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD27400GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD27400GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD27400GUL-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC SPEAKER AMP CLASS D 50VCSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.08 | $0.958 | $0.865 | $0.757 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.664 | $0.587 | $0.464 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 9-VCSP50L1 (1.5x1.5) |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 9-UFBGA, CSPBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | BD27400GUL-E2DKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 2.5W x 1 @ 4 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Short-Circuit and Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 9-VCSP50L1 (1.5x1.5) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD27400GUL-E2, use the request quote form to request BD27400GUL-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD27400GUL-E2.The price and lead time for BD27400GUL-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD27400GUL-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

