BD1LB500FVM-CGTR
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD1LB500FVM-CGTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD1LB500FVM-CGTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD1LB500FVM-CGTR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IN-VEHICLE 1CH LOW SIDE SWITCH, |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.43 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Rds On (Typ): | 300 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Output Type: | P-Channel |
| Output Configuration: | Low Side |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Input Type: | CMOS |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Over Current, Over Temperature, UVLO |
| Current - Output (Max): | 1mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD1LB500FVM-CGTR, use the request quote form to request BD1LB500FVM-CGTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD1LB500FVM-CGTR.The price and lead time for BD1LB500FVM-CGTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD1LB500FVM-CGTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
