BD1HC500EFJ-CE2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD1HC500EFJ-CE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD1HC500EFJ-CE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD1HC500EFJ-CE2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.328 | $0.296 | $0.267 | $0.261 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 8-HTSOP-J |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Rds On (Typ): | 500 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | P-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Other Names: | BD1HC500EFJ-CE2TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Input Type: | CMOS |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Over Current, Over Temperature, UVLO |
| Current - Output (Max): | 3mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD1HC500EFJ-CE2, use the request quote form to request BD1HC500EFJ-CE2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD1HC500EFJ-CE2.The price and lead time for BD1HC500EFJ-CE2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD1HC500EFJ-CE2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
