BD1722J50200AHF
Anaren
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD1722J50200AHF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD1722J50200AHF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD1722J50200AHF |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren |
| Description | BALUN 1.7GHZ-2.2GHZ 50/200 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.72 | $0.701 | $0.469 | $0.418 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $0.383 | $0.343 | $0.336 | |||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Return Loss (Min): | 20dB |
| Phase Difference: | 4° |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 1173-1151-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss (Max): | 0.7dB |
| Impedance - Unbalanced/Balanced: | 50 / 200 Ohm |
| Frequency Range: | 1.7GHz ~ 2.2GHz |
| Detailed Description: | RF Balun 1.7GHz ~ 2.2GHz 50 / 200 Ohm 0805 (2012 Metric) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD1722J50200AHF, use the request quote form to request BD1722J50200AHF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD1722J50200AHF.The price and lead time for BD1722J50200AHF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD1722J50200AHF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

