BCR523E6433HTMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCR523E6433HTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCR523E6433HTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCR523E6433HTMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS PREBIAS NPN 300MW SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 20000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.047 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 2.5mA, 50mA |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 10 kOhms |
| Resistor - Base (R1): | 1 kOhms |
| Power - Max: | 330mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | BCR 523 E6433 BCR 523 E6433-ND BCR523E6433BTMA1 BCR523E6433HTMA1TR BCR523E6433XT SP000010852 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 100MHz |
| Detailed Description: | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50V 500mA 100MHz 330mW Surface Mount SOT-23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 70 @ 50mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Base Part Number: | BCR523 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCR523E6433HTMA1, use the request quote form to request BCR523E6433HTMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR523E6433HTMA1.The price and lead time for BCR523E6433HTMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR523E6433HTMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


