BCR402W 24V LED BOARD
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCR402W 24V LED BOARD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCR402W 24V LED BOARD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCR402W 24V LED BOARD |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | BOARD LED BCR402W 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $21.55 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | - |
|---|---|
| Voltage - Input: | 24V |
| Utilized IC / Part: | BCR402W |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | BCR402W 24V LED BOARD-ND BCR402W24VLEDBOARD BCR402W24VLEDBOARDTOBO1 SP000748244 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | BCR402W 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 20mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCR402W 24V LED BOARD, use the request quote form to request BCR402W 24V LED BOARD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR402W 24V LED BOARD.The price and lead time for BCR402W 24V LED BOARD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR402W 24V LED BOARD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

