BCR402WE6327HTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCR402WE6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCR402WE6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCR402WE6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC LED DRIVER LIN 60MA SOT343-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 1.2V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 18V |
| Voltage - Output: | 18V |
| Type: | Linear |
| Topology: | - |
| Supplier Device Package: | PG-SOT343-4 |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-82A, SOT-343 |
| Other Names: | BCR402WE6327 BCR402WE6327HTSA1TR BCR402WE6327INTR BCR402WE6327INTR-ND BCR402WE6327XT SP000274679 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | - |
| Dimming: | - |
| Detailed Description: | LED Driver IC 1 Output Linear 60mA PG-SOT343-4 |
| Current - Output / Channel: | 60mA |
| Base Part Number: | BCR402 |
| Applications: | Lighting |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCR402WE6327HTSA1, use the request quote form to request BCR402WE6327HTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR402WE6327HTSA1.The price and lead time for BCR402WE6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR402WE6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

