BCR1000BFMAHWT
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCR1000BFMAHWT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCR1000BFMAHWT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCR1000BFMAHWT |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Electro-Films |
| Description | RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 0202 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.552 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.25W, 1/4W |
| Voltage - Breakdown: | 0202 |
| Thickness (Max): | ±250ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm) |
| Series: | BCR |
| RoHS Status: | Tray |
| Polarization: | 0202 (0505 Metric) |
| Other Names: | BCR10FM |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | BCR1000BFMAHWT |
| Height - Seated (Max): | 0.012" (0.31mm) |
| Features: | Moisture Resistant |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 10 Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Moisture Resistant Thin Film |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±1% |
| Description: | RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 0202 |
| Coating, Housing Type: | Thin Film |
| Bandwidth: | 10 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCR1000BFMAHWT, use the request quote form to request BCR1000BFMAHWT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR1000BFMAHWT.The price and lead time for BCR1000BFMAHWT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR1000BFMAHWT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

