BCR10001FMAHWT
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCR10001FMAHWT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCR10001FMAHWT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCR10001FMAHWT |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Electro-Films |
| Description | RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 0202 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.552 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.25W, 1/4W |
| Voltage - Breakdown: | 0202 |
| Thickness (Max): | ±250ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm) |
| Series: | BCR |
| RoHS Status: | Tray |
| Polarization: | 0202 (0505 Metric) |
| Other Names: | BCR10KFM |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | BCR10001FMAHWT |
| Height - Seated (Max): | 0.012" (0.31mm) |
| Features: | Moisture Resistant |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 10k Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Moisture Resistant Thin Film |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±1% |
| Description: | RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 0202 |
| Coating, Housing Type: | Thin Film |
| Bandwidth: | 10k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCR10001FMAHWT, use the request quote form to request BCR10001FMAHWT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR10001FMAHWT.The price and lead time for BCR10001FMAHWT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR10001FMAHWT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

